WordPress Siteleri Bitcoin Darbesi Vuruyor

Son dönemin en fazla konuşulan yatırımlarından olan ve aktif olarak milyonlarca yatırımcının her gün daha fazla kazandırması için yakından takip ettiği kripto paralar gelişimine devam ediyor


Son dönemin en fazla konuşulan yatırımlarından olan ve aktif olarak milyonlarca yatırımcının her gün daha fazla kazandırması için yakından takip ettiği kripto paralar gelişimine devam ediyor. Bitcoin başta olacak şekilde Ethereum ve diğer kripto paraların sıradan insanlardan siyasetçilere kadar ilgi gördüğü gerçeği tüm ülkelerin karşısına çıkıyor.

Akıllı telefonlardan bilgisayarlara, tablet cihazlardan akıllı televizyonlara kadar yaşanan saldırıların arkasında ise artık Bitcoin korsanları yatıyor. Son dönemde WordPress sitelere dadanan bilgisayar korsanları sitelere yerleştirdikleri zararlı yazılımlar sayesinde sitelerin gücünü ve kullanıcıların bilgisayarlarının gücünü kullanarak BTC madenciliği yapıyor ve sitelerin yavaşlamasına neden oluyor.

WordPress Siteleri Vuruyorlar

Bilgisayar korsanlarının WordPress tabanlı siteleri vurmasının arkasında yatan neden ise açık kaynak kodlu olması ve güvenlik açıklarının diğer özel yazılımlara oranla çok daha yüksek olmasından kaynaklanıyor. Bir kod aracılığın ile hem sitenin olağanüstü yavaşlamasına neden olan bu kodlar ile BTC madenciliği yapan korsanların, kullanıcıların bilgisayarlarının gücünü de aktif olarak kullandığı ve daha fazla bekleme süreleri dolayısı ile siteye giren kullanıcıları siteye girmekten caydırdığı düşünülüyor.