Rusya’dan Petro Açıklaması

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Basın Yayın ve Enformasyon Departmanı Başkanı olan Artyom Kozhin, Petro ile ilgili iddiaları yanıtladı


Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Basın Yayın ve Enformasyon Departmanı Başkanı olan Artyom Kozhin, Petro ile ilgili iddiaları yanıtladı. Kendi ülkelerinin hiçbir şekilde Petro’ya destek vermediklerini ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bu yönde görüşme yapılmadığını belirten Kozhin, bu konuda ABD tarafından ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını iddia etmişti.

Bugün ise yapılan açıklamaya göre Rusya hükümeti ile ilgili Rus basın kaynaklarında kendisine detay bulan haberlere göre Rus hükümetinin Petro ile hiçbir bağlantısı olmadığına dair haberler paylaşıldı.

Endişe Hakim

Petro ile ilgili olarak Maduro yönetiminin oldukça iddialı olması ve ABD’nin yaptırımlarından bu şekilde kurtulabilecek olduğunu sanmasına rağmen ABD yönetimi ise Petro’ya özgü bir takım yasaklamalar ve yaptırımlar uygulayacaklarını açıklamıştı. ABD’nin Petro konusunda alacak olduğu yasak kararının nasıl ve ne denli olacağı hakkında açıklama ise yapılmamıştı. ABD tarafının iddialarına Rusya kısa sürede yanıt vermiş ancak ABD tarafından ise karşı yanıt verilmemişti. Rusya’nın yeni dönemde Petro dolayısı ile çok ciddi uğraş vermek zorunda kalacak olduğu tahmin ediliyor.