Kripto Para

Samsung’un Akıllı Telefonları Artık Bitcoin’i Destekliyor!

Yazar: Coin Bilgi

Güney Koreli merkezli teknoloji devi Samsung, merkezi olmayan uygulama mağazası Blockchain Keystore’a sessiz sedasız Bitcoin (BTC) desteği ekledi. Samsung’un websitesinde yer alan bilgilere göre Samsung Bitcoin’in yanı sıra yine Güney Kore merkezli Kakao’nun piyasaya sürdüğü Blockchain ağı Klaytn’ı da destekleyecek.

Sadece Üst Düzey Telefonlarda Kullanılacak

Samsung’un internet sitesinde Samsung Blockchain Keystore’un 7 ülkeyle ve  altı cihazla sınırlandırıldığı belirtiliyor.  Blockchain Keystore şu anda Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note10 and Note10+ model telefonlarda destekleniyor. Blockchain Keystore’un kullanıma sunulduğu ülkler ise şu şekilde: Kanada, Almanya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, ABD ve Birleşik Krallık.

Samsung’un bu yılın Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Blockchain Keystore ilk olarak sadece Ethereum Blockchain’ini destekliyordu.

Samsung’un yanı sıra, Tayvanlı tüketici elektroniği devi HTC de 2018 sonbaharında “Exodus” adlı Blockchain tabanlı akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü.

Dünya Devleri Bitcoin’e Hücum Ediyor

Bitcoin’in popülaritesi giderek artıyor. Henüz birkaç yıl önce adı sadece Dark Web’le anılan Bitcoin, şimdi ise dünya devlerinin radarında. Bugün Samsung, Facebook, Mastercard, Visa, PayPal gibi devlerle yan yana geliyor.

Birçok dünya devi Bitcoin ve kripto paralarla ödeme kabul etmeye başladı. Öyle ki NBA takımlarından Dallas Mavericks bugün yaptığı açıklamayla Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Dallas Mavericks bu hamlesiyle NBA’da Bitcoin’le ödeme kabul eden ikinci takım oldu.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap