Bitcoin Kripto Para

Sansasyonel Fiyat Tahmini: Bitcoin 30 Bin Dolara Ulaşacak İşte Gerekçesi

Bitcoin kaç dolar

Kenetic Capital’in kurucu ortağı ve yöneticisi Jehan Chu, Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’in, 2019 yılının sonuna kadar 30 bin dolara ulaşacağını iddia etti. Jehan Chu’nun Bitcoin fiyatına ilişkin öngörüsü Rakuten, Fidelity, Etrade ve TD Ameritrade gibi büyük kurumsal yatırımcıların ve teknoloji devlerinin kripto para piyasasına giriş yapması esasına dayanıyor. 

Düzenlemeler Güveni Arttırdı

Kripto para piyasasında finansal düzenleyicilerin denetiminin artması kurumsal yatırımcıların piyasaya olan güvenini arttırdı. ABD, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde düzenleyici çerçevelerin kabul edilmesi, kurumsal yatırımcıların kripto pazarında hizmet verme konusunda daha rahat hareket etmesini sağlıyor.

Bitcoin bu yıl içerisinde ABD doları karşısında %135 değer kazanarak 6 ay içerisinde 4.000 dolardan 8.900 dolara kadar yükseldi. Jehan Chu, Bitcoin yukarı yönlü hareketine devam ederken diğer kripto para birimlerini de peşinden sürüklediğini bu durumun da yatırımcılara arasında pozitif algıyı körüklediğini belirtti. 

Bitcoin en popüler kripto para ve kesinlikle odadaki en büyük fil. Piyasadaki diğer kripto para birimlerindeki yükselişi tetikleyecek güce sahip.

Bitcoin ETF’leri Kurumsal Yatırımcılardan Daha Önemli Değil

Chu, son birkaç yıldır kripto para yatırımcılarının gündeminden düşmeyen ETF başvurularından daha çok kurumsal yatırımcıların piyasaya girişini önemsiyor. Jehan Chu, Fidelity, Samsung gibi devlerin kripto para arenasına girişinin Bitcoin’in kitlelerce benimsenmesi için daha önemli olduğunu düşünüyor.

Yorum Yap