Bitcoin Kripto Para

Bitcoin’de Bir Sonraki Büyük Düzeltme Ne Zaman?

kripto para rehberi

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in son fiyat artışını sürdüreceğine inanıyor. Bitcoin’in kısa vadede, 9,400 $ ‘a ulaşacağını düşünen Rager, ayrıca popüler kripto para biriminin yükselişten önce bir kez daha 8000 $ bandına geri dönme şansının bulunduğunu da belirtti. Ancak genel piyasa göstergeleri hâla olumlu seyrediyor:

9.700 dolara ulaşmadan önce Bitcoin’in bir düzeltme yapmasından şüphelenebilir çünkü en çok beklenen yerlerden biri de burası.

İşte tam da bu noktada Josh Rager Bitcoin’in en sonki önemli düzeltmesinin üzerinden geçen 98 günlük süre zarfında yeni, büyük düzeltmesini yapacağını iddia ediyor. Bitcoin’deki son ciddi fiyat düzeltmesi 17 Mayıs’ta yaşanmıştı ve Bitcoin fiyatı o tarihte %26,3 geri çekilmişti.

Rager geçmişte de Bitcoin’in bir süredir büyük bir yükseliş dalgasının etkisi altına girmeye hazırlandığını belirtti. Sadece birkaç ay önce Rager, Bitcoin’in parabolik bir ralliye girmek üzere olduğunu ve insanlığın büyük bir kısmının bir tam Bitcoin satın almak için zamanlarının günden güne tükendiğini dile getirmişti. 

Bitcoin Bir Yıl Sonra İlk Kez 9 Bin Dolara Ulaştı

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 11 Mayıs 2018’den sonra ilk kez 9.000 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başarsada bu direnç seviyesinden 7.700 dolar bandına doğru kâr satışları nedeniyle hızlı bir geri çekilme yaşandı. 

Yorum Yap