Kripto Para

Şant Manukyan’dan Güncel Bitcoin Yorumu: İşte Bitcoin İçin Kritik Seviyeler

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, ABD ile İran arasındaki gerilimin artmasıyla son 6 haftanın en yüksek seviyesine yükselen Bitcoin’deki mevcut durumu değerlendirdi. Son birkaç videosunda Bitcoin’in düşüş trendini sürdürdüğünü belirten Manukyan bu videosunda ise yükseliş sinyalleri verdi.

Bitcoin’de gece saatlerinde yaşanan yükselişle birlikte 50 günlük hareketli ortalamanın net bir şekilde kırıldığının altını çizen Şant Manukyan şunları kaydetti:

“Dün enteresan bir gelişme oldu. Aslında baktığımızda Tether tarafında önemli bir hareket olduğunu görüyoruz. Stabil kripto para olduğu için fiyatında değil arz tarafında enterasan bir hareketlilik gördük ve ortalık biraz karıştı. Dünkü paylaşıma baktığımızda 500 milyon dolarlık bir artış olduğunu görüyoruz.

Dolayısıyla hemen bunun ardından da bir 300-400 dolarlık yükseliş olduğunu gördük. Şimdi 50 günlük hareketli ortalamanın net bir şekilde üzerine çıkmış durumdayız. Düşüş trendini de kırdı diyebiliriz. Ben hala 9.400’lerin de açılmasıyla biraz daha rahatlayacağım. Dolayısıyla bu hareket son derece olumlu olsa da geçtiğimiz günlerde söylediğim gibi biraz daha net bir tavır koymuş oldu. Jeopolitik gerginliğe Altında olduğu gibi Bitcoin’de tepki veriyor diyebileceğimiz bir resim oldu. Bunu devamlı yapması gerekiyor, bir defa yapmasıyla olacak bir şey değil. Bitcoin’e bir karakter kazandıran hareket oldu diyebiliriz.

Halving öncesi bundan önce gördüğümüz rallileri net bir şekilde görmemiz gerekiyorsa çünkü bundan önceki rallilere baktığımızda ağırlıklı olarak boğa piyasasında gerçekleşen ralliler. Zaten yukarı doğru giden bir fiyat hareketi var dolayısıyla yarılanma o fiyat hareketini çarpan olarak etkiliyor. Şimdi baktığımızda ise bir süredir ayı piyasası içerisindeyiz. Dolayısıyla yarılanma beklenilen etkiyi yaratmayabilir, bu yüzden ben 9.400’ler, 10 binlerin üzerine gidip gitmeyeceğini önemsiyorum.

Artışın yeni para girişinden ziyade Tether’in CTO’sunun söylediği için söylüyorum, bazı Blockchain’lerdeki Tether miktarının CoinMarketCap’te görünmemesinden kaynaklandığını anlıyoruz. Ama reel bir artış söz konusu değil. Hesaplama daha düzgün, daha hassas hala getirilmiş gibi gibi gözüküyor.”

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, basılan Tether miktarında herhangi bir artış olmadan Bitcoin’in kendi başına tepki verebiliyor olmasını olumlu karşıladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap