Kripto Para

Libra Association’dan Tepki Çeken Bitcoin Açıklaması

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında duyurulan ve başta küresel regülatörlerin olmak üzere tüm dünyanın bir anda dikkatini kripto paralara çeken Facebook’un Libra’sı kötü günler geçirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere son olarak Libra Association’ı oluşturan PayPal, eBay, Visa ve Mastercard gibi finans devleri projeden çekildiklerini açıklamıştı.

Tüm bunlara rağmen proje hala devam ediyor ancak ne zaman piyasaya sürüleceği tam olarak belli değil. Zira bazı otoriteler Facebook’un Libra’sının hiçbir zaman piyasaya sürülemeyeceğini düşünüyor.

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)

Dün, Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) Dijital Para Forumu’nda konuşan Libra Association Başkanı Dante Disparte, Bitcoin’in bir ödeme aracı olmadığını savundu. Disparte şunları kaydetti:

Bir varlık sınıfı olarak Bitcoin, matematiksel kıtlığın inanılmaz derecede heyecan verici bir varlığı destekleyebileceğini kanıtladı. Ancak Bitcoin bir ödeme aracı değil.

Bitcoin Ödemeler Konusunda Yetersiz

Ekonomik hareketlilik merdivenin en alt basamağı ödeme erişimi olduğunu belirten Disparte, şu ana kadar, kripto paraların ödemeler konusunda yetersiz olduğunu kaydetti. Disparte, Facebook’un Libra ile inşa ettiği şeyin bu soruna çözüm getireceğini ifade etti.

Libra Association, Facebook tarafından bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan milyonlarca insan için tasarlanmış bir kripto para birimi olan Libra adlı stabil kripto para birimini başlatmayı amaçlayan büyük şirketlerin bir konsorsiyumudur. İlgili her şirket bir node işletecek ve ancak yalnızca mevcut üyeler tarafından onaylananlar katılabilir.

Las Vegas’da düzenlenen CES etkinliğine konuşma yapan Libra Association Başkanı Dante Disparte, Libra’nın herkes tarafından ihtiyaç duyulan bir varlık olduğunu iddia etti ve Facebook’un Libra’ya kripto paraların ana akım tarafından benimsenmemesi sorununu çözmeye çalıştığını belirtti.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap