SICAK GELİŞME: ABD Dışişleri Bakanlığından Bitcoin Açıklaması!

Trump’ın Bitcoin ve Libra paylaşımlarının ardından bir açıklama da ABD Dışişleri Bakanlığı‘ndan geldi


Trump’ın Bitcoin ve Libra paylaşımlarının ardından bir açıklama da ABD Dışişleri Bakanlığı‘ndan geldi. Ülkenin Dışişleri Bakanı M.Pompeo Libra ve Bitcoin gibi kripto paraların tıpkı SWIFT gibi regüle edilmesi gerektiğini açıkladı.

Michael Pompeo, Facebook’un geride bıraktığımız aylarda duyurduğu kripto para birimi Libra ile Bitcoin’in başını çektiği kripto paraların diğer tüm elektronik finansal işlemlerle aynı süreçten geçerek düzenlenmesinin gerekliliğinden bahsetti.

CNBC‘ye bir takım açıklamalarda bulunan Michael Pompeo geleneksel finansal kuruluşlarda ve SWIFT‘te geçerli olan şartların aynısının kripto paralar için de bağlayı olması gerektiğini iddia ediyor.

Anonimlik odaklı kripto paraların güvenliği tehlikeye atmasından dolayı endişe duyduğunu belirten Pompeo anonim kripto paraların kullanım oranının artmamasını umut ediyor.

Anonim işlemlerin doğurabileceği risklerin hepimiz farkındayız. 11 Eylül‘den ve diğer terör faaliyetleri malumunuz. Para akışını ve kime aktığını tespit etme kapasitemiz yoktu. Ancak bu bilgilere artık erişebiliyor olmamız tüm dünyayı güvende tutmamıza yardımcı oluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!