Kripto Para

15 Ülkenin Hükümetleri Kripto Paralar İçin İşbirliği Yapacak

Yazar: Coin Bilgi

Aralarında Avustralya, Singapur ve  G7 grubu da bulunan yaklaşık 15 ülkenin hükümetleri, kripto paralarla kara para aklamayla mücadele etmek için bir sistem geliştirmek üzere işbirliği yapacak.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Neden Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

Nikkei Asian Review’de Cuma günü yer alan habere göre, geliştirilmesi planlanan sistem kripto paralarla işlem gerçekleştiren şahıslar hakkındaki kişisel verileri toplayacak. Söz konusu sistem ayrıca hükümetlerarası bir organ tarafından yönetilecek.

Geçtiğimiz ay, Japon hükümetinin kara para aklama ile mücadele etmek için kripto para ödemeleri için SWIFT benzeri bir ağın geliştirilmesine öncülük edeceği ve ağın FATF tarafından izleneceği medyaya yansımıştı.

FATF kısa bir süre önce, kripto para borsalarından müşteri bilgilerini toplamak ve ülkelerin mali düzenleyicilerine aktarmak için borsaları zor durumda bırakan bir takım yeni kripto para düzenlemelerini yayınlamıştı. G20 ise FATF’ın bu kararını memnuniyetle karşılıyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap