Kripto Para

Sıcak Gelişme: EOS Büyük Duyurusunu Yaptı Huzurlarınızda “VOICE”

Milyarlarca dolarlık değerlenmeye sahip olan EOSIO platformunun geliştiricisi Block.one, sosyal medya platformu kurmayı hedefleyen en yeni blockchain şirketi oldu. Block.one’ın 2 Haziran’da Türkiye saatiyle 02:10’da yaptığı duyuruda yeni platformun adı Voice olarak açıklandı. Şirket, yeni sosyal medya platformunun kullanıcılarını birer ürüne dönüştürmeden öne çıkacağını iddia ediyor. Basın toplantısında şirketin CEO’su Brendan Blumer şunları kaydetti:

“İçeriğimiz. Verilerimiz. Dikkatimiz. Bunların hepsi inanılmaz derecede değerli şeyler. Fakat şu an odak noktamız kullanıcılarımız. Kâr odaklı faaliyet yürüterek kişisel verileri satan sosyal medya platformları gibi olmayacağız. Voice bunu değiştirecek. ”

Bu noktaya kadar olan sosyal medyaya yönelik kripto para projeleri, Twitter’ı Tumblr’ı veya Medium’u taklit etmekten öteye gidemedi.  Örneğin, 2016’da, kazancını kullanıcılarıyla paylaşmayı vaat eden sosyal medya platformu Tsu kapanmıştı. Tsu faaliyetlerini sonlandırırken 5.2 milyon kullanıcısı olduğunu iddia ediyordu. Tsu’ya yöneltilen en sık şikayetler ise platformun ücretlendirme vaadiyle spam faaliyetlerinde bulunmasıydı.

Voice Duyuruldu EOS Düşüşe Geçti

Block.one’ın canlı yayında yeni merkezsiz sosyal medya platformunu duyurmasının ardından EOS düşüşe geçti. 1 Haziran’da 8,6 dolara kadar yükselen EOS haberimizin hazırlandığı sırada 7,71 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Voice’a Üye Ol

EOS’un geliştiricisi Block.one’ın piyasaya sürmeyi planladığı merkezsiz sosyal medya platformu Voice’a buradaki linkten ulaşabilir, üye olabilirsiniz.

Yorum Yap