Altcoin Kripto Para

Yok Artık: İşte Mayıs Ayında En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar

PrimeXBT

Her ne kadar 3.200 dolarlık dip seviyesinden hızlı bir yükselişle 9 bin dolar bandında kadar uzansa da Bitcoin Mayıs ayında en çok değer kazanan kripto paralar arasında 10. sırada yer alıyor. Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin 1 Mayıs’ta 5.265 dolardan işlem görüyordu ve fiyatını ay sonuna kadar 9 bin dolara yükseltmeyi başarmıştı. Buna rağmen Bitcoin performansıyla altcoin’lerin gölgesinde kaldı. 

11-13 Mayıs tarihlerindeki keskin yükselişlerle Bitcoin fiyatı bir yıldan uzun bir süredir kıramadığı 7 bin ve 8 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Bu etkileyici performansına rağmen performansıyla Bitcoin’i saf dışı etmeyi başarabilen kripto paraları merak ediyor musunuz? Gelin bu kripto paraları birlikte inceleyelim:

Chainlink (LINK), Dent (DENT), Bitcoin SV (BSV), Holochain (HOT) ve Bitcoin Gold gibi kripto para birimleri, ABD doları karşısında geride bıraktığımız Mayıs ayında %65 ila %256 arasında yükseliş kaydetti.  Altcoin’lerin toplam piyasa kapitalizasyonu, 30 Mayıs’ta son 10 ayın en yüksek seviyesine yani 125,6 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin Cash’in hard fork’a gitmesinin ardından ortaya çıkan Bitcoin Satoshi Vision’ın önde gelen savunucularından Craig Wright’ın adı geçtiğimiz aylarda oldukça gündemdeydi. Fitili Twitter’daki bir paylaşımla ateşlenen Craig Wright-Changpeng Zhao tartışmasının sonucunda Binance CEO’su işi farklı bir boyuta taşımış ve Bitcoin Satoshi Vision’ı platformundan delist etmişti. 

Bitcoin Satoshi Vision dünyanın en büyük kripto para borsasından delist edilmesine rağmen Mayıs ayı performansıyla göz doldurdu. 21 Mayıs’ta bir anda yükselişe başlayan tartışmalı kripto para birimi önce 100 daha sonra da 200 dolar seviyesini aştı ve 244 dolara ulaştı. Bitcoin Satoshi Vision, 22 Kasım’da 37 dolardan işlem görüyordu. 

Mayıs Ayında En İyi Performans Sergileyen İlk 5 Kripto Para Birimi:

  • Bitcoin SV (BSV) %231
  • Chainlink (LINK) %96
  • Dent (DENT) %78
  • Holochain (HOT) %74
  • Bitcoin Gold (BTG) %64


Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap