Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg’e İsrail Tepkisi

Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg, kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili olarak bir süredir dikkatlerden kaçmayan isimlerin en başında yerini almış durumda


Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg, kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili olarak bir süredir dikkatlerden kaçmayan isimlerin en başında yerini almış durumda. Kripto paralar ve topladığı bağış oranları ile gündemde olan Hogeg, İsrail doğumlu olması dolayısı ile son dönemde Filistin ile İsrail arasında yaşanan kötü durum ile ilgili Twitter hesabından 2 tweet paylaştı. Komşuları olan Filistinli kimselerin kötü olduklarını ve kendilerine karşı savaş açmaya doğru yeltenerek aptallık yaptıklarına değinen Hogeg, İsrail olarak kendilerinin karşılık vermesinin ise normal ve doğal bir durum olduğunu açıkladı.

ABD yönetimi ve İsrail yönetimi tarafından Kudüs konusunda alınan kararlar ve neredeyse tüm dünyaya karşı Kudüs’e büyükelçilik binasının taşınması ile birlikte Filistinliler sınır hattına kadar gelmiş, İsrailli keskin nişancılar ise göstericileri tek tek uzaktan yaralamış, hatta öldürmüştü.

Herkesin Düşüncesi Farklı Olabilir

Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg ise bu tweet’lerinden hemen sonra bir eşeğin üzerine İsrail bayrağı boyanmış şekilde daha sonrasında eşeğin yakılarak öldürüldüğü fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın sahte olduğu iddia edilirken, bir diğer taraftan ”bu komşularımız iyi insanlar” ifadesini kullanarak dalga geçti. Bazı kullanıcılar destek verirken, bazı kullanıcılar ise tepki göstererek bu çağrılardan sonra Sirin Labs’ın boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Hatrı sayılır sayıda kullanıcı ise milli duygular ve bir takım sebepler dolayısı ile herkesin düşüncesinin aynı yönde olmadığını, aynı yönde olamayacak olduğuna değinerek, bu konuda görüşlere saygı duyulması çağrısında bulundu.