Siyasiler Kripto Paralardan Korkuyor Mu?

Siyasi isimlerin bugüne kadar kripto para aldıklarını veya satış yaptıklarını hiç duydunuz mu?  E-ticaret sitesi sahibi olan, haber sitesi, şifalı bitkiler satışı yapılan sitelere  dahi sahip olan siyasiler neden dolayı kripto paralar ile ilgilenmiyor


Siyasi isimlerin bugüne kadar kripto para aldıklarını veya satış yaptıklarını hiç duydunuz mu?  E-ticaret sitesi sahibi olan, haber sitesi, şifalı bitkiler satışı yapılan sitelere  dahi sahip olan siyasiler neden dolayı kripto paralar ile ilgilenmiyor? Bu soruya bugüne kadar yanıt aranmış olmasına rağmen pek fazla doğru ve detaylı analizler yapılamadığından dolayı yanıt bulunamamıştı. Kripto paralar konusunda siyasilerin Türkiye bazında değil dünya bazında konuşulacak olduğunda yatırımlarının olup olmadığının açıklanmaması güvenlik ve siyasi konularda kendilerini kötü etkileyebilecek bir konu olduğundan dolayı açıklanmadığı tahmin edilmekte.

Konu ile ilgili olarak yaptığımız araştırmalarda siyasi isimlerin bir kısmının Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında çok fazla detaylı bilgi sahibi oldukları, ama bu bilgiyi sadece kendileri kullanarak yatırımlarını bu yönde yaptıkları bilgilerine biraz zorda olsa ulaşmak mümkün oldu.

Kötü Siyasiler Rüşvet ve Kara Para Aklıyor Dahi Olabilir

Kripto paralar üzerinden kara para aklama işleri biliyorsunuz son günlerde meşhur bir konu. Tarihinin başından beri kara para aklama ve rüşvet alımlarının artık Bitcoin ile olduğu, siyasilerin bu konularda son dönemde akıllanarak yakalanma korkusu ile rüşvetleri dahi Bitcoin ile aldıklarını söylesek pek fazla şaşırmazsınız diye düşünüyoruz? Bu anlamda siyasiler kripto paralardan korkmuyor, sadece kripto paralar ile ilgili sırların ortaya çıkmasına, kendilerini etkileyecek ve malzeme olacak oldukları konularda ön planda olmak istemediklerinden dolayı bu şekilde düşünülmesine sebep oluyorlar.