SON DAKİKA: ABD Hazine Bakanlığından Bitcoin ve Libra Açıklaması

Başkan Donald ile FED başkanı Jerome Powell’ın ardından bir açıklama da ABD Hazine Bakanlığı’ndan geldi


Başkan Donald ile FED başkanı Jerome Powell’ın ardından bir açıklama da ABD Hazine Bakanlığı’ndan geldi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, geride bıraktığımız saatlerde düzenlediği basın toplantısında Facebook’un kripto para birimi Libra’yı hedef aldı.  Mnuchin Bitcoin ve kripto paralara ilişkin açıklamalar da yaptı.

Libra’nın kara para aklama ve terörizmin finansmanı için kullanılabileceğini belirten Mnuchin şunları kaydetti:

Libra bir ulusal güvenlik sorunu. Kripto para firmalarının gölgelerde çalışmasına müsaade etmeyeceğiz. Bitcoin ve diğer kripto paralar, siber suçlarda vergi kaçakçılığı gibi milyonlarca dolarlık yasa dışı faaliyetleri desteklemek için kullanılıyor. Libra ve diğerlerinin, bizi rahatlatmak için yapacak çok işleri var. Bitcoin’in ve beraberindeki kripto paraların spekülatif ekosisteminden endişe ediyoruz. ABD finansal sistemini dolandırıcılıklardan koruyacağız.

Mnuchin ayrıca bu hafta Fransa’daki G7 zirvesi sırasında G7 ülkelerinin finansal liderleriyle bu konuyu etraflıca ele alacaklarını açıkladı. Mnuchin konuyu FED başkanı Powell’la da görüştüğünü bildirdi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin Bitcoin’e ve diğer kripto paralara yatırım yapan vatandaşları da dikkatli olmaya da çağırdı. Mnuchin’in bu açıklaması ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını açıklamasından sadece birkaç gün sonra geldi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!