SON DAKİKA: Bakkt Müjdeyi Verdi, Starbucks’ta Bitcoin’le Ödeme Dönemi Başlıyor

Uzun süredir merakla beklenen ve piyasaya sürüldüğü ilk günlerde beklentilerin uzağında kalan Bakkt’tan güzel haberler ardı ardına geliyor

Starbucks Bitcoin

Uzun süredir merakla beklenen ve piyasaya sürüldüğü ilk günlerde beklentilerin uzağında kalan Bakkt’tan güzel haberler ardı ardına geliyor. Bakkt cephesinden çok kısa bir süre önce yayınlanan blog gönderisinde yeni bir ödemeler platformunun müjdesi verildi.

Mike Blandina doğruladı

Bakkt’ın Ürün Müdürü Mike Blandina, kripto paraların kullanım oranını arttıracak yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını ve bu süreçte son aşamaya gelindiğini doğruladı. Bakkt’ın kripto para ödeme platformunun 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bakkt, önümüzdeki günlerde projeyi test etmek için Starbucks ile birlikte çalışacak. Kahve devi Starbucks ile olan ortaklık bir yıldan fazla bir süredir kripto para topluluğunda en çok konuşulanlar arasında.

Ancak, Starbucks’ın Bitcoin ile ödeme kabul etmeyeceğini belirtmemiz gerekiyor. Çok sayıda söylentinin internette yayılmaya başlamasının ardından şirketin basın sözcüsü tüm söylentileri reddetmek zorunda kalmıştı. Starbucks’ta Bitcoin’le yapılan ödemeler eş zamanlı olarak ABD dolarına dönüştürülecek.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın