Kripto Para

SON DAKİKA: Bitcoin Mart 2018’den Beri İlk Defa 10 Bin Dolara Ulaştı, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin uzun süreli kış uykusundan uyandı. Dünyanın en popüler para birimlerinden Bitcoin, Nisan ayında başladığı yükseliş trendinin sonucunda sadece birkaç dakika önce 10 bin dolara ulaşmayı başardı.

Bitcoin’de Sıradaki Hedef 15 Bin Dolar Mı?

Bitcoin, 2019 yılının ilk dört ayında 3.000-4.000 dolar aralığında işlem görüyordu. Şu anda Bitcoin’de oldukça kritik bir noktadayız. Önde gelen analistler, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesinden yukarı yönlü büyük bir sıçrayış gerçekleştireceğini öngörüyor. Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasının ardından yatırımcıların FOMO’ya kapılıp popüler para birimini 15 bin dolara taşıyacağını iddia etmişti.

Ayrıca bu hafta, Bitcoin ağının hash gücü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hash oranında yaşanan bu gelişme, Bitcoin madenciliğine olan ilginin son zamanların en yüksek seviyesinde olduğunun en büyük göstergesi.

Peki Sıradaki Ne?

Analistler, Bitcoin’in klasik boğa sezonu performansı sergilemesi durumunda piyasa hakimiyetinin %60’ın üzerine çıkacağını ve bu durumun altcoin’lerdeki değer kayıplarını ateşleyeceğini iddia ediyor. Şu an henüz bir şey söylemek için erken. Ancak bu kritik seviyenin 2018 yılının Mart ayından sonra ilk defa 3 aylık bir yükseliş trendi sonucunda kırılması, kripto para piyasasında yeniden boğa sezonuna girildiğinin en büyük göstergesi.

Haberimizde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir. Okuyucularımıza yatırım kararlarını kendi araştırmaları sonucunda almalarını tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap