Kripto Para

İngiltere Merkez Bankası’ndan Libra Açıklaması

İngiltere Merkez Bankası Başkanı, hükümetlerden ve bankalardan gelen büyük tepkilerin ardından, Facebook’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı kripto para birimi Libra’ya yönelik ilk olumlu eleştirilerden birini verdi.

Yahoo Finance’a göre İngiltere Merkez Bankası Başkano Mark Carney, Libra’nın “finansal katılımı önemli ölçüde arttırma, yerel ve sınır ötesi ödemelerin maliyetini önemli ölçüde düşürme” gücüne sahip olduğuna inanıyor.

Libra’nın bu hafta Facebook tarafından resmi olarak tanıtılmasının ardından sosyal medya devi, hükümetlerin ve bankaların ciddi ölçüde tepkisini çekmişti. Buna ek olarak ABD Senatosu, Facebook’un geçmişte sorunları olduğuna dair endişeleri vurgulayarak, Libra’nın denetiminin tartışılması için senatoda bir oturum düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılmasının ardından Libra’ya ilk tepkinin Fransa ve Almanya’dan geldiğiniz siz değerli okurlarımızla paylaşmıştık. Konuya ilişkin haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap