Kripto Para

Kripto Para Zenginleri Sıralamasında Binance’in Kurucusu 35 Kişiyi Geçerek 2. Sıraya Yerleşti

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Harun Reports adlı yerel medya organı Çin’in kripto para zenginleri listesini yayımladı. Binance’in genç ve başarılı CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz yıla oranla 35 basamak atlayarak kendine ikinci sırada yer buldu.

Harun Report’un listesinin birinci sırasında Bitmain’in kurucusu ve eski CEO’su Micree Zhan, 4,2 milyar dolarlık servetiyle yer alıyor. Onu Binance’in 42 yaşındaki patronu Changpeng Zhao 2,5 milyar dolarlık servetiyle takip ediyor.

Listenin üçüncü ve dördüncü basamağındaki isimler de oldukça tanıdık. Üçüncü sırada sektörün önde gelen şirketlerinden Bitmain’in diğer bir kurucu ortağı Jihan Wu 2,4 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada ise OKCoin’in kurucusu Star Xu ise 1,4 milyar dolarlık servetiyle yer alıyor.

Popüler kripto para borsalarından Huobi’nin kurucusu Leon Li beşinci sırada karşımıza çıkıyor. Leon Li yaklaşık 1.03 milyar dolarlık servete sahip.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap