SON DAKİKA: Ripple’dan MoneyGram’a 50 Milyon Dolarlık Stratejik Yatırım

Birkaç hafta önce söylentileri dolaşmaya başlayan Ripple – MoneyGram ortaklığı sonunda gerçekleşti


Birkaç hafta önce söylentileri dolaşmaya başlayan Ripple – MoneyGram ortaklığı sonunda gerçekleşti. Ripple, uluslararası ödeme servisi MoneyGram’a anlaşma kapsamında 50 milyon dolarlık yatırım yaptı. Söz konusu yatırımla birlikte dünyanın en büyük sınır ötesi para transfer hizmeti sağlayıcılarından MoneyGram, para transferlerinde Ripple’ın xRapid ürünü ve XRP’yi kullanacak.

Ripple ve MoneyGram ortaklığı anlaşma şartlarına göre ortaklık en az iki yıl sürecek. MoneyGram, sınır ötesi para transferlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için Ripple’ın xRapid teknolojisini kullanacak. MoneyGram ayrıca para transferlerinde fiat para birimlerini kullanmak yerine XRP’yi kullanacak. MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes’un ortaklığa ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Platformumuzu geliştirmeye devam etmemiz ve A noktasından B noktasına fon transferi gerçekleştirmek için müşterilermize en etkili çözümü sağlamamız şart. Ripple’in xRapid ürünü sayesinde, anında fon transferi gerçekleştirme yeteneğine sahip olacağız. ABD dolarından hedef para birimine 7 gün 24 saat boyunca anında transfer gerçekleştirebileceğiz. Ripple’ın xRapid ürünü, faaliyetlerimizde devrim yaratma ve küresel likidite yönetimimizi önemli ölçüde kolaylaştırma potansiyeline sahip.

MoneyGram’ın faaliyet gösterdiği sınır ötesi para transferi pazarının işlem hacminin 600 milyar dolar seviyesinde iddia ediliyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!