Kripto Para

SON DAKİKA: VeChain Hack’lendi, 1.1 Milyar VET Çalındı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Yılın en iyi performans gösteren kripto paralarından VeChain siber zorbaların kurbanı oldu. VeChain Foundation’ın geri alım programı için oluşturduğu cüzdan hack’lendi ve 6.5 milyon dolarlık VET çalındı.

VeChain Foundation cephesinden çok kısa bir süre önce yapılan açıklamada söz konusu geri alım cüzdanının hack’lendiği ve 1.1 milyar token’ın çalındığı doğrulandı. VeChain Foundation, saldırganların çaldıkları token’ları 0xD802A148f38aBa4759879c33E8d04deb00cFB92b adresine yönledirdiğini de belirtti.

Soruşturma Başlatıldı

VeChain Foundation cephesinden yapılan duyuruda fon akışının inceleme altına alındığı ve siber saldırıya yönelik soruşturma başlatıldığı açıklandı.  VeChain Foundation ilk olarak 30 Haziran 2019’da, geri alım programı için 25 milyon dolarlık VET ayırdıklarını duyurmuş ve ilk alım geride bıraktığımız Temmuz ayında yapılmıştı.

VeChain, CoinMarketCap verilerine göre haberimizin hazırlandığı dakikalarda %4.40’lık düşüşle 0,0058 dolardan işlem görüyordu.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap