Bitcoin Kripto Para

Sonunda bu da oldu: Voldemort’tan Bitcoin alın çağrısı

Myanmar’lı bir sigorta temsilcisi kendisini ‘Lord Voldemort’ olarak tanıttı ve müşterilerinden kendisine Bitcoin satın almalarını talep etti. Adının Ye Lin Myint olduğu bildirilen çalışanın talebinin gerekçekleşmemesi durumunda müşterilerini zarar vermekle tehdit ettiği iddiası sonucu tutuklandığı öğrenildi.

İngiliz yazar J.K Rowling’in ilk 7 kitabı satış rekorları kıran Harry Potter serisinin yeni kitabı ‘Harry Potter ve Lanetli Çocuk’, Rusya’daki raflarda yerini aldı.

İddianameye göre Myanmar vatandaşı Ye Lin Myint, seanslarını kaçıran ya da sigorta poliçelerinin iptalini isteyen bazı eski müşterilerini hedefledi.

Diğer yandan 36 yaşındaki Myint’in, sigorta satın alacağını söyleyip sonradan vazgeçen müşterileriyle birlikte müşterilerinin komşularını ve potansiyel müşterilerini de aynı yolla tehdit ettiği tespit edildi.

Tehdit ve taciz suçlamalarıyla hakim karşısına çıkarılan Ye Lin Myint, 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca Ye Lin Myint kefaretle serbest kalma hakkını da kaybetti.

Yorum Yap