Altcoin Kripto Para

Wikipedia’dan Bitcoin Bağışı Ardından Flaş Hamle!

wikipedia

Ülkemizde hala yasaklı olan Özgür Ansiklopedi Wikipedia’dan Bitcoin bağışının ardından flaş bir hamle daha geldi. 

Wikipedia tarafından yapılan açıklamada artık Bitcoin Cash (BCH) türündeki bağışları da kabul edeceğini açıkladı. Wikipedia’nın bu açıklamasının ardından Bitcoin Cash fiyatlarındaki artış dikkatlerden kaçmadı. 

Şimdilik 9.000 işlemin onaylandığı Bitcoin Cash, Ethereum’a göre daha sınırlı işlem onayına sahip olsa da benimsenme anlamında Ethereum’a diş bilemeye başladı. 

Wikipedia’dan Bitcoin Cash Atağı!

Wikipedia tarafından yapılan açıklamaya göre, popüler internet kütüphanesi Wikipedia artık BCH üzerinden de bağış kabul edecek. 

Konuyla ilgili olarak kar amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı Ödemeler ve Operasyonlar Başkanı Pats Pena şu açıklamalarda bulundu. 

“Wikipedia bağışçılarımızın kripto paralara yoğun ilgisi bulunuyordu. Bu nedenle bir sonraki adım olan Bitcoin Cash’i ödeme seçenekleri arasına almaktan başka bir çaremiz kalmamıştı. Wikipedia’ya tüm dünyadan bağışlar geliyor. Bu nedenle herkese hitap edecek ödeme seçenekleri sunmak zorundayız.”

2014 yılından itibaren Bitcoin ile bağışı kabul eden Wikipedia aldığı son kararla birlikte Bitcoin Cash ile yapılacak olan bağışları da kabul edeceğini duyurmuş oldu. 

Bitcoin ile birlikte son derece ağır piyasa şartlarında ilerleyen Bitcoin Cash, Bitcoin’in ilk hard korku olarak karşımıza çıkıyor. Bakalım piyasanın en büyük 5. Kripto para birimi olan Bitcoin Cash ilerlemesine devam edecek mi?

Yorum Yap