Kripto Para

Square Geçtiğimiz Yılın Mali Verilerini Açıkladı: 166 Milyon Dolarlık Bitcoin Satmış

Bitcoin kaç dolar

Square, 2018 yılının 4. çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Çarşamba günü açıkladı. Şirket geçtiğimiz yıl gelirlerinin %5’lik kısmının Bitcoin satın alma uygulaması Cash App’ten geldiğini bildirdi. (Rapora buradan ulaşabilirsiniz)

Bitcoin satışları şirkete tam olarak 166.517.000 $ kazandırırken, yıl boyunca şirketin satın aldığı kripto paraların maliyeti ise 165 milyon dolar civarındaydı. Bu da şirketin Bitcoin alım satım hizmeti sayesinde yılda 1,69 milyon dolarlık net kâr elde ettiği anlamına geliyor.

Yılın İkinci Yarısı Daha Kârlı

Square’in mali sonuçlarına baktığımızda, Bitcoin alım satım işlemlerinin geçtiğimiz yılın ikinci yarısında kayda değer ölçüde daha iyi olduğu göze çarpıyor.

Özellikle şirket yılın ilk yarısında yaklaşık 71 milyon dolarlık Bitcoin satmasına rağmen bu rakam yılın ikinci yarısında 95 milyon dolardı. Square’ın yılın ikinci yarısındaki kârı 1.047 milyon dolar, yılın ilk yarısındaki karı ise 643.000 dolardı.

Square ayrıca, 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle şirketin cüzdanlarındaki toplam Bitcoin’lerin değerinin 0,2 milyon ABD Doları seviyesinde olduğunu açıkladı. Şirket, yayımladığı her raporda bu şekilde bilgilendirmeler yapıyor.

2017’de Faaliyete Geçti

Square, Bitcoin alım satım servisi Cash App’i 2017 yılının Kasım ayında piyasaya sürdü. Cash App başlangıçta az sayıda kullanıcıya hizmet veriyordu. Ancak daha sonra şirket Ağustos 2018’de, ABD’nin 50 eyaletinde hizmet vermeye başladı. Şirket, geçtiğimiz yılın Haziran ayında ise New York Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) “BitLicense” aldı.

Yorum Yap