Kripto Para

#2. CB Raporu: Bitcoin 13’lük Düşüş Yaşadı, Tom Lee’den Boğa Sezonu Tahmini

27 Şubat Çarşamba günü yani dün Bitcoin, birkaç gün 3.800 dolar seviyesinde sıkıştıktan sonra 3.700 doların altına düştü. Bitcoin, dün çoğunlukla 3.800 dolar bandının üzerinde seyrediyordu. Ancak saat 17:00’dan sonra Bitcoin bir anda 3.795 dolardan 3.658 dolara kadar çok sert ve hızlı bir düşüş yaşadı.

 

Bu sert kırılmayla birlikte Bitcoin 18 Şubat’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeye gerilemiş oldu. Bitcoin pazar günü yılın en yüksek seviyesi olan 4.190 dolar bandına yükselmişti. Böylece Bitcoin yılın en yüksek seviyesinden bu yana %13’lük değer kaybı yaşamış oldu.

Bitcoin kendine henüz önemli kabul edilebilecek bir destek seviyesi bulabilmiş değil. Pazar günü denenen ancak aşılamayan 4.200 dolar direnci önemliydi ancak bir boğa sezonundan bahsedebilmemiz için analistler en azından 5-6 bin dolar seviyelerinin aşılması gerektiğine inanıyor. Basın saatinde 3.820 dolar seviyesinde hareket eden Bitcoin 4.200 dolarlık direncin 400 dolar altında işlem görüyor.

Türk kripto para topluluğundan birçok analist ise Bitcoin’in yeni bir boğa koşusuna başlamadan önce bir düşüş daha yaşayacağını öngörüyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de düzenlenen Blockchain Economy Istanbul Summit’te konuşma yapan Wall Street boğası Tom Lee, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamayı kırdığını ve 2019’un Bitcoin’in yılı olacağını savunmuştu. Ancak Tom Lee yükselişten önce bir yada birkaç düşüşün yaşanabileceğini de belirtmeden geçemedi.

Yorum Yap