Kripto Para

Turcoin Davasında Sıcak Gelişme: 11 bin 760 Yılla Yargılanacaklar

kripto para rehberi

Kocaeli’de kurdukları kripto para üretim tesisiyle 1.176 kişiye yerli kripto para üretme vaadinde bulunarak 1 milyar lira toplayan 37 sanığın yargılanmasına başlandı.

Turcoin yöneticileri S.K ve M.S, 2018 yılının Haziran ayında şikayetler üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. S.K ve M.S’nin tutuklanmasının ardından şirkete yönelik soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli 1’inci Ağır Ceza S.K. ve M.S. için suç işleme amacıyla örgüt kurma, tacir veya şirket yöneticileriyle kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı suçlarından 11 bin 760 yıla kadar cezalandırılmalarını talep etmişti.

Şirket yöneticileri S.K ve M.S dışındaki diğer 35 sanığın ise 13 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyor. 1.176 kişiyi dolandırdığı iddia edilen S.K hakkındaki tüm suçlamaları reddetti:

Turcoin karşılığında 61 kişi benden hizmet satın aldı. Daha sonra hakkımda yapılan şikayetlerin ardından ben bu 61 kişiye parasını iade ettim. Elimde dekontlar mevcuttur. İddianamede bin 176 kişiden bahsediliyor. Bu 61 kişi dışında kalan bin 115 kişi benim şirketime 1 kuruş dahi ödeme yapmamıştır. Bu bin 115 kişi, iddianamede geçen liderlere ödeme yapmıştır. Bu durumun da benimle bir alakası yoktur. Ben elektronik para satıyorum. Bu durum tamamen yasaldır ve BDDK tarafından gerekli izinler alınmıştır. Benim Türkiye’de 3, yurt dışında ise 22 şirketim bulunuyor. Bugüne kadar benim şirketime 20 milyon 500 bin liralık yatırım yapıldı. Bu suçlamaların benimle bir ilgisi yok. Beraatimi talep ediyorum”

Savunmaların yapılmasının ardından mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum Yap