Kripto Para

Stellar’a Piyango Vurdu? Dev Şirket Yatırım Kararı Aldı!

Yazar: Coin Bilgi

Kısa bir süre önce IBM ile ortaklık kuracağı ortaya çıkan Stellar’a neler oluyor. 800 milyon dolarlık yatırım şirketi Grayscale, kripto yatırım fonlarına Stellar’ı da ekleyeceğini açıkladı. Peki bu yatırım ne anlama geliyor?

GrayScale tarafından yapılan açıklamada artık yatırımcıları için Stellar ağına ana varlığı olan Stellar Lumens Trust’ı başlattıklarını duyurdu. Hali hazırda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, ve Litecoin başta olmak üzere pek çok kripto para için tek varlıklı fonlar sunan Grayscale bu kararla birlikte yatırım sepetine Stellar’ı da eklemiş oldu.

Daha düşük maliyetle inşa edilen Stellar Blockhain’i kısa sürede dev şirketlerin dikkatini çekmişti. Kısa bir süre önce IBM ile ortaklık kurma aşamasına gelen Stellar’ın bu başarısının ardından Grayscale bir açıklama yaparak, Stellar’ın yoksul topluluklar için finansal hizmetlere erişim sağlama hedefine vurgu yaptı. Jed McCaleb önderliğinde kurulan Stellar projesi IBM işbirliğiyle adını duyurmuştu. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Grayscale Genel Müdürü Michael Sonnenshein şunları söyledi:

“Staller projesi yatırımcıların çaba ve yatırımlarıyla oluşturulan Blockchain projelerine de erişim olanağının devam edecek.”

Yapılan bu açıklamanın ardından mevcut müşterilere kurulan yeni Blockchain projelerinden biri için yatırım aracı konumunda olan Ethereum Classic’in ağına yapılan uzun süreli saldırılardan sonra herhangi bir tehlikenin bulunmadığını belirtti. Son olarak Grayscale’in yönetimi altında bulunan varlıkların toplamı 800 milyon doların üzerinde. 

Yorum Yap