Kripto Para

Cryptopia’ya Bir Darbede Yatırımcılardan!

İçindekiler

2019 yılına hack saldırısıyla başlayan Cryptopia’da sular durulmuyor. Yaşanılan hack saldırısının ardından Cryptopia’ya bir darbede yatırımcılardan geldi. 

Günlük 1 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Cryptopia, geçtiğimiz günlerde hacklenmiş ve hackerlar paraların bir diğer kripto para borsası olan Binance’e transfer etmişlerdi. Hack saldırısının ardından Yeni Zelanda polisi soruşturma başlatmış ve zararın yaklaşık 3.6 milyon dolar civarında olduğunu açıklamıştı. 

Saldırı sonrası işlem hacminde önemli bir düşüş yaşayan Cryptopia’ya bir darbe de yatırımcılarından geldi. Yeni Zelanda kaynakları Cryptopia’da borsasında ciddi yatırımları bulunan 40 kişi paralarını almak istediklerini bildirdi. 

Yürütülen soruşturma sonuçlanana kadar işlemlere kapatılan Cryptopia’da işler yürütülen karmaşık soruşturma kadar karmaşık bir hal alıyor. Yürütülen davanın henüz başında olduklarını belirten yetkililerin soruşturmayı ne zaman sonuçlandıracağı merak edilirken Cryptopia’ya yatırım yapan yatırımcılar paralarını almak için ilk somut adımı attı. 

Dava Yolda!

Clive Cousins adındaki bir avukat ortak bir dava açmak için yaklaşık 40 kişi ile görüştüğünü açıkladı. Açılacak olan dava konusunda bilgi toplama aşamasında olduğunu belirten Cosins, davanın kısa bir süre içerisinde açılacağını ve müvekkillerinin hakkını arayacağını belirtti. 

Yaşanan olayın ardından sessiz kalmayı tercih eden Cryptopia’nın bu sessizliği yatırımcıları endişelendiren başka bir etmen. Bakalım Cryptopia hack olayı bir sonuca varacak mı?

1 Yorum

Yorum Yap