Tahmin: IOTA’nın Fiyatı 2018’de Yüzde 300 Değerlenecek!

En popüler altcoinler listesinde üst sıralarda bulunan IOTA, bir tahmine göre 2018’in sonuna doğru yüzde 316.66 oranında değer kazanacak


En popüler altcoinler listesinde üst sıralarda bulunan IOTA, bir tahmine göre 2018’in sonuna doğru yüzde 316.66 oranında değer kazanacak! Çok iddialı gibi duran bu tahmin, finansal teknoloji yatırımcısı Clayton Daniel tarafından ortaya atıldı. Daniel, an itibariyle 1.26 $ üzerinden işlem gören IOTA fiyatlarının tam yüzde 300 oranında değer kazanarak 2018 sonunda 5 $ olacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Dev yatırımcılar IOTA’yla yakından ilgileniyor

Bir kripto para biriminin geçerliliğini, değerini ve farklılığını nasıl anlarsınız? Kuşkusuz bu paraya yatırım yapan ve ilgi gösteren kişi veya kuruluşların listesine bakarak. IOTA söz konusu olduğunda bu liste kesinlikle çok etkileyici olabilir.

Hatırlanacağı üzere geçen sene IOTA kendi dijital pazar yerini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında IOTA’nın verileri dağıtma ve bu veriler üzerinden para kazanabilme yetenekleri “demo” olarak sergilenmiş oldu. Cisco, Microsoft, Accenture, Fujitsu ve Deutsche Telekom AG gibi dev firmalar bu projeye inanılmaz ilgi gösterdi.

Çok değil, bir ay önce Tayvan’ın başkenti Taipei de yeni dijital kimlik kartlarını geliştirmek için IOTA Vakfı ile işbirliğine gittiğini açıkladı.

Tüm bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda IOTA’nın yüzde 300 değer kazanacağı öngörüsü pek de yabana atılır gibi durmuyor. Tabii ki bu bir yatırım tavsiyesi değil. Ancak dev şirketlerin IOTA ile dirsek teması halinde olduğu da bilinen bir gerçek.

2015’te kuruldu

IOTA 2015 yılında Almanya’da kurulan bir kripto para birimi. Kurucuları arasında ise David Sonstebo, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Sergeui Popov bulunuyor.