Tayland Bitcoin’den Alınacak Vergi Oranlarını Açıkladı

Taylan yönetimi tarafından Bitcoin’den alınacak olan vergi açıklandı


Taylan yönetimi tarafından Bitcoin’den alınacak olan vergi açıklandı. Ülke olarak kripto paralardan vergi alacak olduklarını açıklayan Tayland yönetimince alınan son kararlara halk ise tepki göstermiyor. Ülkede aktif krallık sistemi devam ederken bir Asya ülkesi olması ve yaşanan ekonomik sorunların engellenmesi adına %7 oranında KDV, %15 oranında ise gelir vergisine tabii tutulacak olduğunu açıkladı.

Tayland Maliye Bakanı Apisak Tantivorawong tarafından açıklanan vergi rakamlarından hemen sonra yatırımcılar kripto para borsalarındaki paralarını geri çekerken, bazı yatırımcılar ise ülkeyi terk etti.

Tayland’ı Takip Edebilirler

Asya ülkeleri tarafından ortak olarak son dönemde kripto paralara karşı adımlar atılıyor. Asya bölgesinin lideri konumunda olan Çin ve Japonya’nın gelecek dönemde kripto paralar ile ilgili Taylan’dı takip eden kararlar alabilecek olduklarını söylemek zor olmadığı gibi, kripto paraların vergi oranlarının en yüksek olacağı ülkeyi bilmek şimdiden çok zor. Zira hükümetlerin aldıkları ve alacakları kararlar birçok farklı etkene bağlı değişiyor. ABD ve Çin dünyanın en büyük 2 ekonomisi olmasının etkisi ile alacakları önlemler sektörlerin geleceğini belirliyor.