Kripto Para

Tek İşlemde Yapılan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferinin Gizemi Çözüldü

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Bugün yerli ve yabancı medyaya yansıyan tek işlemde 1 milyar dolarlık şüpheli Bitcoin transferinin gizemi çözüldü. Öyle ki transferin medyaya yansımasıyla Bitcoin %10 oranında değer kaybetti. Ancak geçtiğimiz gün gerçekleşen bu transferi Changpeng Zhao, Binance’in güvenlik amacıyla gerçekleştirdiğini 8 Temmuz’da hali hazırda aşağıdaki tweeti ile bildirmişti.

Binance, müşteri varlıklarının yanı sıra kendi güvenliğini de sağlamaya çalışmak için büyük miktarlarda kripto paraları soğuk depolama cüzdanları arasında transfer edebiliyor.

Korku, belirsizlik ve şüphe’yi (FUD) önlemek amacıyla genellikle borsada meydana gelen büyük işlemleri tweetleyen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yakın zamanda yaptığı bir paylaşımın ardından, Binance, tek bir işlemde 90.530 Bitcoin’i başka bir soğuk cüzdana transfer etti. Binance’in 1,039 milyar dolarlık işlem için ise sadece 5,68 dolar ödedi.

Kripto para yatırımcıları işlemin gizeminin uzun süre çözülememesinin ardından bir balinanın altcoin rallisi için hazırlandığına inanmaya başladığından bu işlem Twitter’da oldukça heyecan yaratmıştı. Ancak Binance, işlemin borsanın soğuk cüzdanları arasında gerçekleştirildiğini hatırlattı. Binance, bu denli büyük transferler gerçekleştirirken  aktif olarak sosyal medya platformları üzerinden kullanıcılarını bilgilendirmeyi de ihmal etmiyor. CZ’nin de her zaman dediği gibi, fonlar “#SAFU”

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap