Tim Draper: İşe Yaramaz Hükümetlerden Kurtarabilir

Ünlü yatırımcı ve analist Tim Draper, Bitcoin ve diğer kripto paraların insanları işe yaramaz hükümetlerden kurtarabilecek olduğunu, bu sayede işe yaramaz hükümetlerin paralar üzerinde olan kötü etkilerinden korunabilecek olduğunu açıkladı. Tim Draper, kripto paraların çok güvenilir olduğunu...


Ünlü yatırımcı ve analist Tim Draper, Bitcoin ve diğer kripto paraların insanları işe yaramaz hükümetlerden kurtarabilecek olduğunu, bu sayede işe yaramaz hükümetlerin paralar üzerinde olan kötü etkilerinden korunabilecek olduğunu açıkladı. Tim Draper, kripto paraların çok güvenilir olduğunu ifade ederek bu güvenin yanında insanların kripto paralara daha iyi ilgi gösterebilecek olduklarını, güvenli yatırımlar sayesinde olası hükümet kararlarından etkilenmediklerine değindi.

Tim Draper bu açıklamaları ile birlikte oldukça fazla dikkat çekerken, kullanıcılar ise kripto para sahibi olunan bazı ülkelerde paraların güven altında tutulması adına büyük önem taşıdığının farkındalar. Venezuela, İran, Irak ve diğer bazı ülkelerde diktatör rejimler insanların banka hesaplarının bloke edilmesi konusunda tek bir kararname ile bir saat içerisinde tüm varlıkları sıfırlayabilecek güçte olmasına rağmen Bitcoin hesaplarına ise hiçbir şekilde ulaşım sağlayamıyorlar.

Türkiye’de Ekonomi Güveni Sorunu Yaşanmıyor Ama…

Türkiye’de para güvenliği konusunda ve demokrasi konusunda sorun yaşanmadığı apaçık bir şekilde belli olduğundan dolayı Tim Draper’in bu açıklamaları Türkiye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları pek fazla ilgilendirmiyor. Bu açıklamalar genellikle gelişmemiş, diktatör ve baskıcı rejimlerin mevcut olduğu, Rusya ve benzeri mafyaların fazla olduğu ülkelerde yaşayan vatandaşları derinden ilgilendiriyor.

  • Bazı ülkelerde diktatör rejimler insanların banka hesaplarına hiçbir neden göstermeden el koyabiliyor ve bu paraları kendi varlıkları arasına geçirebiliyorlar. Brezilya ve benzeri ülkelerde ise mafya tehdidi nedeni ile bazı bölgelerde sorunlar yaşandığı belirtiliyor.