Türk Yatırımcıların Yeni Gözdesi: Ethereum

Türk yatırımcıların son birkaç aydır kendisini iki farklı yatırım ile garantiye almak için kullandıkları diğer bir kripto para olan Ethereum, en fazla kullanılan kripto paralar arasında olmasına rağmen yatırımcıların artık mevcut Türk kripto para borsalarından...

ethereum fiyatı yorum

Türk yatırımcıların son birkaç aydır kendisini iki farklı yatırım ile garantiye almak için kullandıkları diğer bir kripto para olan Ethereum, en fazla kullanılan kripto paralar arasında olmasına rağmen yatırımcıların artık mevcut Türk kripto para borsalarından Ethereum alabilmesinin önünün açılmaya başlaması ile ilginin daha da fazla arttığı gözlemleniyor. Yatırım yapan Türk yatırımcılar yarı kısmını Bitcoin, yarı kısmını ise Ethereum’a yapmaktan daha fazla kar elde edebilecek olduklarını düşünüyorlar.

Tam anlamı ile yatırımlarını korumak ve daha iyi kar elde edebilmek isteyen Türk yatırımcı bu adımı ile kendisini korurken, Ethereum yükselir ise daha fazla kar, Ethereum düşerse yine aynı oranda zarar ve kar elde edebilecek oldukları düşüncesindeler.

Bitcoin Daha Fazla Tercih Ediliyor

Bitcoin ise en fazla ilgi gören ve en fazla Türk yatırımcıların üzerinde ilgilendiği kripto paralar arasında ilk sırada olan yatırımlardan birisi olmakla etkisini koruyor. Bitcoin sahiplerinin 2. yatırımını yapmasının yanında Ethereum almasının nedeni ise daha fazla ilgi gören kripto paralar arasında ilk sıralarda Ethereum’un olması olarak gösterilmekte. Ethereum ve Bitcoin arasında olan fiyat farkı ise son derece fazla ve oldukça fazla kar olarak farklılıklar mevcut durumda.