Twitter @Bitcoin Hesabını Kapattı

Twitter tarafından alınan bir karar sonrasında daha önce tekrar askıya alınan @bitcoin hesabı bugün tekrar kapatıldı


Twitter tarafından alınan bir karar sonrasında daha önce tekrar askıya alınan @bitcoin hesabı bugün tekrar kapatıldı. Kullanıcılara bir süredir hizmet veren ancak son dönemde Bitcoin Cash aldırmaya yönelik haberler yayınlayan hesabın kapatılması yönünde karar verildi. Alınan bu kararın arkasında Twitter yönetiminin olduğu bilinirken, bu karar sonucunda ortalama olarak 800 bini aşkın takipçi sayısına sahip hesabın kapatılması kullanıcılar tarafından olumsuz olarak karşılandı.

Twitter Neden Hesapları Kapatıyor?

Twitter tarafının hesapları kapatmasının arkasında yatan sebep ise sürekli olarak hesaplar üzerinden Bitcoin almaya yönlendirmesi ve son dönemde @bitcoin hesabından bu tür ifadelerin sık sık kullanılması gösteriliyor.

Bununla birlikte bu süreçten sonra kripto para reklamlarına zaten izin vermeyecek olduğunu açıklayan sosyal medya devinin bu tür Bitcoin alımına yönelik yayınlar yapan hesapları kapatmaya devam edecek oldığu söylenebilir. Zira sürekli olarak aynı hesapların kapatılmayacak olduğu bilinse de gelecek süreçte bazı farklı hesapların da kapatılacak olduğu söylenebilir.