George Soros Bitcoin’e Yatırım Yapabilir

87 yaşındaki Macaristan asıllı spekülatör milyarder George Soros, son dönemde yeni alanlarda boy göstermeye başlayacak gibi görünüyor


87 yaşındaki Macaristan asıllı spekülatör milyarder George Soros, son dönemde yeni alanlarda boy göstermeye başlayacak gibi görünüyor. Macaristan’da yapılacak olan seçimlerde mevcut lider ile George Soros destekli gruplar yarışacak olurken, ülkede ”no Soros” yazılı binlerce tablo ve görsel resim sokak tabelalarında yerini alıyor.

2000 kişilik ekibi ile birlikte Macaristan’da siyasi adımlar atmaya devam eden George Soros, şimdilerde eğer ki iddialar doğru ise Bitcoin milyarderi olmak için sektöre giriş yapacak hatta belki giriş yapmış bile olabilir. Bir spekülatör olması ve AB-BM ortaklığında yoksul ülkelere yaptığı yardımların tutarı AB ve BM’nin yaptığı yardımları dahi aşmış olan ünlü milyarderin net serveti ise tam olarak bilinmiyor ancak milyarder olarak anılıyor.

Çocukları Dikkat Çekiyor

George Soros’un özellikle çocukları ile birlikte bu alana milyonlarca dolarlık yatırım yaparak spekülatör etkisini kullanıp milyarlarca dolar kazanması gündemde. Bu adımın Bitcoin piyasalarında anlık çok ciddi yükselişler ile birlikte çok ciddi düşüşlere sebep olabilecek olduğu belirtilirken, tam olarak George Soros tarafından bu alanda olup olmayacak olduğu ile ilgili açıklama yapılmış değil.