Kripto Para

Ünlü Kripto Para Uzmanı Bitcoin’i Bekleyen Asıl Büyük Tehlikeyi Açıkladı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

BlockTower’ın kurucu ortağı olan ve aynı zamanda kripto para topluluğunun önde  gelen isimlerinden Ari David Paul Bitcoin’i bekleyen asıl tehlikenin altcoin’ler olmadığını iddia etti. Ari David Paul’a göre Bitcoin’in alternatif oluşumları yani Bitcoin fork’ları önümüzdeki dönemlerde Bitcoin için ciddi tehlike teşkil edebilir.

Bitcoin Cash ve Bitcoin Satoshi Vision

Bu nedenle Ari David Paul, yatırımcıların Ethereum veya Ripple gibi alternatif kripto para birimlerinden endişe etmek yerine Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi Bitcoin forklarından endişelenmeleri gerektiğini savunuyor.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan Ari David Paul, Bitcoin’le altcoin’ler arasındaki ilişkiyi değerlendirdi ve sonuç olarak altcoin’lerin Bitcoin için herhangi bir tehlike oluşturmadığı kanısına vardı.

Bazı altcoin’lerin Bitcoin’in sahip olmadığı çekici özelliklere sahip olduğunu ifade eden Ari David Paul’a göre aslında bu bile büyük bir problem sayılmaz. Çünkü bu özellikler şu anda Bitcoin’in çare olamadığı sorunları çözmede kullanılıyor olabilir ancak ileride Bitcoin de bu özelliklere sahip olacak.

Bitcoin SV, Bitcoin’e Rakip Olabilir Mi?

Sektörün gelişiminin hızlı bir şekilde devam edeceğini ve piyasadaki kripto para sayısının sürekli artacağını belirten Ari David Paul, Bitcoin’in altcoin’ler sayesinde daha geniş kapsamlı bir yapıya bürüneceğini iddia ediyor. Paul’a göre bu süreeçte Bitcoin için en büyük tehditi ise yine Bitcoin fork’ları teşkil edeecek.

Şu anda gerçek Bitcoin olduğu iddia edilen 3 farklı ağ var. Bunlar BTC, BCH ve BSV. Bu ağların üçü de SHA-256 algoritmasını ve diğer benzer algoritmaları kullanıyor.

Her ne kadar Paul ciddi bir iddia ortaya atmış olsa da mevcut durumda Bitcoin Cash’i bir yana bırakırsak Bitcoin SV’nin değil Bitcoin’e Tron’a bile rakip olamayacağı göze çarpıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap