Tim Drapper 250 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini İçin Konuştu: İşte Detaylar

Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolar değere ulaşacağı iddiasını ortaya atan Tim Drapper, sürekli bu iddiasıyla gündeme geliyordu

Bitcoin kaç dolar

Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolar değere ulaşacağı iddiasını ortaya atan Tim Drapper, sürekli bu iddiasıyla gündeme geliyordu. Yakın zamanda Block.tv’ye röportaj veren Tim Drapper bu iddiasının artık çok ılımlı kalmaya başladığını dile getirdi.

Bitcoin’in gücünü hafife alıyoruz

Risk sermayesi yatırımcısı ve Draper Associates’in kurucusu Tim Drapper’ın Block.tv’ye verdiği röportajdan bir kesit şu şekilde:

250 bin dolarlık fiyat tahmini, Bitcoin’in diğer para birimleri arasında sadece %5’lik pazar payına hükmedeceği anlamına geliyor. Bence bu şekilde Bitcoin’in gücünü hafife alabiliyor olabiliriz.

Bitcoin karmakarmaşık bir yapıda

Ünlü risk sermayesi yatırımcısına göre Bitcoin, şu ana kadar, çok karmaşık bir görünüm sergilediği için insanlar arasında pek kabul görmedi. Çünkü Drapper’a göre insanlar itibari para birimleriyle ödeme yapmanın daha kolay bir seçenek olduğununu düşünüyor. Geliştiricilerin Bitcoin üzerinde insanların daha kolay kullanabilmesi için geliştirmeler yapmadığından yakınan Drapper, bu durumun kitlesel kabulün önündeki en büyük engel olduğuna inanıyor.

Tim Drapper daha önce verdiği röportajların birinde 250 bin dolarlık fiyat tahminin çeşitli nedenlerden ötürü biraz gecikmeeli yaşanabileceğini belirtmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!