SON DAKİKA: Galatasaray Kendi Kripto Para Birimini Çıkartıyor

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray bu sabah saatlerinde yaptığı resmi açıklamayla Socios.com ortaklığında kendi kripto para birimini geliştireceğini duyurdu

Kripto para rehberleri

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray bu sabah saatlerinde yaptığı resmi açıklamayla Socios.com ortaklığında kendi kripto para birimini geliştireceğini duyurdu.

Yaklaşık iki ay önce  kripto para çıkaracağını duyurduğumuz Galatasaray, Blockchain geliştirme şirketi Chiliz ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma kapsamında Galatasaray Türkiye’de kendi kripto para birimini çıkarmak için adım atan ilk spor kulübü oldu.

Galatasaray cephesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.

Basın açıklamasında yer alan bilgilere göre Galatasaray Taraftar Token‘ın 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Galatarasay’ın internet sitesinde bu taraftar token’ına sahip olmanın internetten bir şey satın almak kadar kolay olacağı bilgisi yer alıyor. Söz konusu kripto paranın kullanıma sunulmasıyla birlikte Galatasaray taraftarları özel ve nadir deneyimlerden, özel hak ve imkanlardan yararlanma fırsatına sahip olacak.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar anlaşmaya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği taraftar etkileşimi ve küresel taraftar kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla birlikte dijital dönüşüm stratejimizin de bir diğer önemli kilometre taşı olacak.”

Socios.com’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus ise şunları kaydetti:

Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna* göre Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!