Veganlar Kendi Para Birimlerini Geliştirdi: VeganCoin!

Etin yanı sıra yağ, bal, süt ve yoğurt gibi hiçbir hayvansal gıdayı tüketmeyen veganlar kendi kripto para birimlerini geliştirerek VeganCoin’i duyurdu


Etin yanı sıra yağ, bal, süt ve yoğurt gibi hiçbir hayvansal gıdayı tüketmeyen veganlar kendi kripto para birimlerini geliştirerek VeganCoin’i duyurdu.

Hiçbir merkezi sisteme bağlı olmayan VeganNation isimli topluluk, sanal alem üzerinden kullanıcılara yemek tarifi paylaşma, içerik oluşturma, vegan gıda satın alma ve toplantılara katılma imkânı sunacak. Bu toplulukta ise yalnızca VeganCoin kullanılacak. Hizmet ve mal satın alırken bu kripto para birimi geçer akçe sayılacak.

Dünyada 300 milyon vegan var

Kripto para biriminin geliştiricisi VeganNation‘a göre dünya genelinde toplam 300 milyon vegan var. Bu, ABD’nin nüfusuna denk bir rakam. Yeni geliştirilen VeganCoin’le amaçlanan ise veganların bir araya gelip kendi uluslararası ekosistemlerini oluşturmasını sağlamak.

VeganNation’un kurucusu ve CEO‘su Isaac Thomas, iki yıldır vegan olarak hayatına devam ediyor. Kurmaya çalıştığı platform ile vegan yaşam tarzının daha kolay erişilebilir ve sürdürülebilir olmasını hedefleyen Thomas, “Uluslararası vegan topluluğunun desteğe ihtiyacı var. Biz de VeganNation projesiyle insanlara bir şeyleri değiştirebilme fırsatı sunmak istiyoruz” dedi.

ICO bu ayın sonunda

Mayıs ayından itibaren VeganNation’un yemek tarifi paylaşma ve içerik oluşturma platformu hayata geçirilecek. VeganCoin’in resmî ICO arzı ise Mart ayının sonunda gerçekleştirilecek. Akabinde “Pasaport” adı verilen dijital cüzdanlar da VeganCoin alanların kullanımına sunulacak.

İyi bir fikir gibi duran VeganCoin’in piyasada ne denli ilgi göreceğini ise zaman gösterecek.