Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: Petro bankalarca kullanılacak

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kripto para konusunda dikta kararlar almaya ve yönetimi tamamen devre dışı bırakarak kendi düşüncelerini uygulamaya devam ediyor


Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kripto para konusunda dikta kararlar almaya ve yönetimi tamamen devre dışı bırakarak kendi düşüncelerini uygulamaya devam ediyor. Dünyanın en büyük kriz yaşayan ülkeleri arasında Afrika ülkelerinden bile daha beter hale gelen Venezuela’nın kendi kripto parası olan Petro’nun aktif olarak bankalar tarafından kullanılması için adımlar atacak olduğunu belirten Maduro, bu yönde atılacak olan adımların nasıl olacağı konusunda ise bilgi vermiyor.

Bankaların Büyük Bolivar ve Petro kullanımı konusunda bugün basına yaptığı açıklamasında ”bundan sonraki süreçte bankalarda kripto para Petro ve Büyük Bolivar benimsenecek ve aktif olarak finansal ödeme aracı kullanılacak” açıklamasını yaptı.

Maduro kesin iddialı ama ekonomi daha kötü!

Maduro’nun ne kadar fazla kripto para ile ülkeyi kurtaracak olduğunu iddia eder ise etsin Venezuela’da enflasyon rekorların rekorunu kırmaya, vatandaşlar su, gıda ve enerji ulaşımına kadar kıtlık çekiyor. Ülkede birçok insanın kripto paralara erişmek için dahi yönetime yakın olması gerektiğinden Petro kullanımını güvenli görmedikleri ve daha çok Bitcoin aldıkları basına yansıtılıyor.