Venezuela Kripto Paraları Yaymak İstiyor!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kripto paralara olan ilgisi ve isteği ile tanınıyor


Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kripto paralara olan ilgisi ve isteği ile tanınıyor. ABD’nin yaptırımlarından bu şekilde kurtulacak olduğunu iddia eden ve Petro isimli yerli kripto para birimini devreye sokan Maduro, kripto paralar ile ilgili açıklamalarında sürekli değer kazancından ve ilgiden söz ediyor.

Türkiye ile çok fazla yakın ilişkilere sahip olmayan Venezuela’nın geçtiğimiz aylarda resmi ziyaretler gerçekleştirmesinin ardından Türkiye’de de kripto paralara ilginin artabilecek olduğu düşünülmüştü.

Venezuela 1 Milyon Kişiyi İşe Alacak

Kripto para madenciliği alanında gelecek aylarda devrim gibi adımlar atacak olduğu iddia edilen Maduro’nun 1 milyon kişiyi kripto para üretim işine alması bekleniyor. Ülkede zaten fakirlik, yoksulluk ve ciddi oranda ekonomik sorunlar boy gösterirken, madencilik alanına yönelen Venezuela’nın bu alanda ABD’nin yaptırımları sonrasında başarılı olup olamayacak olduğu ise meçhul. Ülkede kripto paralara dair genel düşünce ise boş bir avuntudan ibaret olduğu, Petro‘nun Bitcoin’i geçmesinin imkansız olduğu Venezuelalılar tarafından iddia edilen bir durum. Enflasyon oranları %13.000 oranında olan Venezuela halkı 2 kilo pirinç almalarının ardından asgari ücret maaşlarından geriye 1 dolar dahi kalmıyor.