Kripto Para

Visa Inc. CEO’su: Blockchain biraz yavaş kalıyor

Visa Inc. CEO’su Alfred F. Kelly Jr, Blockchain teknolojisinin kendi müşterileri adına büyük oranda yavaş olduğunu ve bu yavaşlık dolayısı ile kendileri için pek fazla kullanılabilir bir teknoloji olmadığını açıkladı. Kripto paraların ve zincir teknolojisinin gelişiminin son derece iyi gelişmeler olduğunu ifade eden CEO Kelly, yatırımcıların bu konuda bilgi sahibi olmasını, hükümetler ve devletlerin yeni zincir teknolojisi konusunda bilgi sahibi olmasının ise kesinlikle olumlu süreci daha da fazla hızlandırmak konusunda etkin bir rol oynayabilecek olduğu açıklamasında bulundu.

Zincir teknolojisi hakkında birkaç yıldır süren gelişmeler, kripto paraların 2009 yılından sonra 2013 yılında daha fazla popüler olmaya başlaması gibi etkenler gününüze kadar sürerken, hala zincir teknolojisi hakkında kesinlik kazanmış olan güvenilirlik konusunda bilgi ve belge maalesef ki bulunmuyor.

Yeni araştırmalar sürecek

Yeni zincir teknolojisi araştırmalarının sürecek olduğunu belirten birçok şirket, kendilerinin daha gelişmiş teknolojiler ve pazarlanabilecek olan yeni nesil zincir teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler üretecek olduklarını belirtiyorlar. Türkiye’nin de bu konuda bazı açıklamaları var ve bu teknoloji yakından izleniyor.

Yorum Yap