Washington kripto paralara önlem almakta ısrarcı davranabilir

Washington yönetiminin kripto paralara karşı daha sert önlemler alabilecek olduğu ve bu önlemlerin 31 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan ABD Hazine Bakanlığı raporunda da bir kez daha gündemde geldiği açıklandı


Washington yönetiminin kripto paralara karşı daha sert önlemler alabilecek olduğu ve bu önlemlerin 31 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan ABD Hazine Bakanlığı raporunda da bir kez daha gündemde geldiği açıklandı. Kripto paralar konusunda zaten hali hazırda bir takım yeniliklere açık kapı bırakan ABD yönetimi, olası yasal sorunlara karşı nasıl davranılabilecek olduğunu ve olası kripto para vakalarında nasıl karar verilmesi gerektiği benzeri konularda gerekli her türlü adımı atabilecek güce sahip olduklarının mesajını defalarca vermişti.

ABD yönetiminin bu kararlarının arkasında hem dünya ekonomisini yöneten ülke olması, hem tüm ülkelere ekonomik olarak öncü olması yatarken, yatırımcıları korumak ve olası kara para aklama vakalarından kaçınmak adına yeni yasalar oluşturacak olduğunun mesajını vermişti.

ABD önlemler almak konusunda ısrarcı

ABD’nin kripto paralar konusunda kesin kararlar almak konusunda ısrarcı olmasının bir diğer nedeni de olası kripto para konularında zarar görmemek ve dünyanın en zengin vatandaşlarının bulunduğu ülkede ekonomiye en ufak bir zarar gelmesini önleyerek kripto paralaran daha fazla vergi ve benzeri konularda kazanç elde edebilmek yönünde. Zira ülkede kripto paralara ilgi duyan vatandaş sayısı bir hayli fazla.