Kripto Para

Yatırımcılar Dikkat: Coinbase Bu Kripto Parayı Delist Ediyor

Yazar: Coin Bilgi

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, İngiltere’deki müşterileri için gizlilik kripto para Zcash (ZEC) desteğini kaldırıyor.

Borsanın geride bıraktığımız Cuma günü kullanıcılarına yolladığı e-postada 26 Ağustos’tan itibaren, Coinbase’in İngiltere’deki müşterileri artık Zcash bakiyesi tutamayacak.

E-postada yer alan bilgilere göre İngiltere’deki Coinbase kullanıcıları Zcash bakiyelerini ya başka bir kripto para birimine dönüştürmek zorunda kalacaklar ya da başka bir borsaya taşıyacak.

Müşteriler 26 Ağustos’a kadar herhangi tercihte bulunmaz ise Coinbase,  Zcash bakiyelerini otomatik olarak müşterilerin GBP cüzdanlarına çekeceğini açıkladı.

Zcash’in geliştirici şirketi Electric Coin Company, Cuma günü yaptığı açıklamada İngiltere vatandaşlarının CEX.IO aracılığıyla Zcash alım satımına devam edebileceklerini belirterek şu açıklamada bulundu:

Coinbase hariç“ İngiltere’deki başka hiçbir borsa etkilenmedi.

Coinbase’in Zcash’a yönelik ani delist kararı, İngiltere Vergi Dairesi HMRC’nin ülkede faaliyet gösteren kripto para borsaları Coinbase, eToro ve CEX.IO’dan gelen müşteri bilgilerini ve işlem bilgilerini talep etmesinden kaynaklanıyor.

Electric Coin Company ise, Cuma günkü tweet’inde Zcash’in İngiltere’nin kripto para düzenlemeleriyle, müşterini tanı (KYC) / kara para aklamayı önleme (AML) prosedürleriyle %100 uyumlu” olduğunu açıkladı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap