Kripto Para

Yatırımcılar Dikkat: ZCash’in Yeni Adı Belli Oldu

ZCash Şirketi eski isimlerine veda etti ve yeni markaları olan Electric Coin Company’ye merhaba dedi. ZCash Şirketi 21 Şubat’ta, artık ZCash Şirketi adını kullanmayacaklarını ve bunun yerine Electric Coin Company’i kullanacaklarını açıkladı. Duyuru Josh Swihart tarafından yazılmış bir blog yazısı aracılığıyla yapıldı.

ZCash Şirketi temsilcisi, isim değişikliğinin tamamen netlik kazanacağına dair güvence verdi. Ayrıca şirketin ekonomik özgürlüğü ve fırsatı olan herkesi güçlendirmek misyonunun, Electric Coin Company’i kullanacak olmalarına rağmen aynı kalacağını da sözlerine ekledi.

Swihart, asla ZCash Şirketi olarak kayıtlı olmadıklarını açıkladı. Onların yasal adı, 2014’te kurulurken her zaman Zerocoin Electric Coin Company, LLC idi. Ayrıca, ZCash adının aslında inşa ettikleri kripto para biriminin adı olduğunu da belirtti. Kripto parayı desteklemelerinde onlara yardım eden toplulukta başka insanlar da olduğunu vurguladı.

Şu anda Electric Coin Company’den temsilci ayrıca, son yıllarda ekibini aramak için seçtikleri isim ile aynı ismi taşıyan ZCash Company ile olan bağlantılarını netleştirdi. Kargaşayı gidermek için Swihart, onların ZCash Vakfı olmadığını belirtti. Ayrıca, ayrı bir yönetim kuruluna sahip olduklarını ve her ikisinin de farklı görevlerde bulunduğunu söyledi.

ZCash Vakfı, ZCash adlı kripto para birimini genel topluma uyarlamak için Electric Coin Company ile birlikte çalışsa da, vakıf ayrı bir organizasyondur. Finansal mahremiyete odaklanarak kamu yararı için internet ödemesi ve gizlilik altyapısı oluşturma misyonuyla kar amacı gütmeyen bir kurumdur.

Eskiden ZCash Şirketi olarak bilinen Electric Coin Company, dünya genelinde 30 kişiden oluşuyor. Raporlar, bazılarının şirket yöneticileri, bilim adamları, mühendisler ve kar amacı gütmeyen bir şirket olarak birlikte çalışan insanların olduğunu söylüyor.

Eski ZCash Şirketi, tüm mesajlaşma ve yazışmalarında derhal Electric Coin Company adını kullanacak. Bununla birlikte, şirket e-posta adresleri, Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarını https://z.cash/ adresinden yeni bir alana taşıyacak.

Electric Coin Company, yeni adıyla birlikte birçok fırsat ve beklenti bekliyor. Ancak ekip, şirketin misyonunun ve vizyonunun değişmeyeceği konusunda oldukça net.

Kaynak: Bussinestimes.cn

Yorum Yap