Kripto Para

iOS Cihazlara Bitcoin (฿) Simgesi Geldi

Google, iOS cihazlarındaki klavyesinde bitcoin ‘B’ sembolünü ekleyerek ana kripto para biriminin ana sektördeki artan kabulünü gösterdi. Ancak bu özellik henüz Android klavyelerine eklenmedi.

Bitcoin para birimi sembolünün eklenmesi, Google kullanıcılarının bitcoin’e olan ilgisini artırıyor. Google Trends’e göre ‘Bitcoin Nedir?’ 2018 için Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en popüler arama sorusuydu.

Google klavyesindeki, sembole dolar sembolünü basılı tutarak erişilebilir. Dünyanın belli başlı para birimi simgelerinin yer aldığı bir pencere açılır ve Bitcoin simgesi en solda bulunur. Dolar, euro, yen, sterlin, Kore Won’u, Rus Rublesi, Hint Rupisi ve yüzde simgesi ile birlikte artık Bitcoin simgesi de geliyor.

Geçen yıl ekim ayında, bir zamanlar kriptoyla ilişkili reklamları yasaklayan Google, arama motorundaki bir reklamda kripto para birimleri hakkında konuştu. Bununla birlikte, reklam, internet devinin duruşunun dijital para birimine karşı olumlu ya da olumsuz olduğuna dair net bir görüntü vermedi.

Yorum Yap