Yatırımcılar Varlıklarını Geri Çekiyor

Kripto paralarda 24 saatlik piyasa hacmi kaybı 15 milyar dolar seviyesinin daha fazla üzerine çıktı


Kripto paralarda 24 saatlik piyasa hacmi kaybı 15 milyar dolar seviyesinin daha fazla üzerine çıktı. Kripto para piyasasında 24 saat içerisinde 15 milyar doların üzerinde kayıp yaşanması ise akıllara ”yatırımcılar neden geri çekiliyor ve zarar ediyor?” sorusunu getirirken senaryolar kripto para piyasalarında düşüşün daha fazla devam edecek olduğu, Bitcoin’in güveni kaybettiği yönünde.

Bir süredir zaten mevcut olarak 7.000 dolar sınırında takılıp kalan Bitcoin’in bu seviyeyi aşmasının beklenmeyen bir durum olduğu sık sık iddia ediliyor. İddilar bununla da sınırlı kalmayarak daha fazla düşüşlerin yaşanabilecek olduğu, buna karşı birçok yatırımcının 24 saat içerisinde milyarlarca dolarlık yatırımlarını geri çekmesi piyasada korku ve panik sebebi olarak görüldü.

Kimse Kayıp Yaşamak İstemiyor

Yatırımcılar kayıp yaşamak istemediklerini ve az bir kayıpla Bitcoin yatırımlarını geri çekmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, faiz üzerinden ve belirli yatırımlar üzerinden daha fazla kazanç sağlayabilecek olduklarına değinmiş durumdalar. Bazı yatırımcıların ise kripto paralar ile ilgili olarak güvenin çok fazla azaldığını, aylardır kazanç göremedikleri üzere sürekli kayıplar yaşamaları sonucunda bir daha yatırım yapmamak üzere piyasayı terk ettiklerini belirttiği ifadeler internet dünyasının tozlu sayfalarında yerini aldı.

  • Bitcoin ile ilgili olumlu yorumlar bugüne kadar çoğunluktaydı, analistlerin seviyesiz ve gerçek olmayan yorumları, kripto paralarda rekor kayıplar yaşanması sonucunda varlıklarını geri çeken yatırımcılar güvenlerinin sarsıldığını ve paralarını riske atamayacak olduklarını belirterek yatırımlarını geri çekmeye başladı.