Kripto Para

Yok Artık: Ünlü Analist Bitcoin 2 Bin Dolara Düşecek Dedi 100 BTC’lik İddia Başlattı

Bitcoin kaç dolar

Ünlü analist Tone Vays geride bıraktığımız aylarda Malta’daki bir konferansta Roger Ver ile 10 bin dolarına bahse girmişti ve kazanmıştı. Şimdi ise Vays Bitcoin 2.000 doların altına gerileyecek dedi ve yeni bir iddia başlattı.

Şartlar çok basit eğer Bitcoin fiyatı 2024 yılından önce 2 bin doların altına düşerse iddiayı Vays kazanır. Kaybeden ise Vays’e 200 bin dolara eş değer Bitcoin gönderir. Eğer Bitcoin, 5 yıl içerisinde 2 bin doların altına gerilemez ise Vays, hangisinin daha değerli olduğuna bağlı olarak kazanana 250 bin dolar ya da 1 Bitcoin göndermek zorunda kalacak.

Şu anda görünen o ki hiç kimse Vays’in bahis teklifini kabul etmedi. Ancak Vays’in bu iddiayı aşağıda belirteceğimiz nedenlerden ötürü kaybedeceğini düşünüyoruz.

Öncelikle Bitcoin’in 2 bin dolar seviyesinin altına gerilemesini önleyecek birçok destek seviyesi var. Boğa piyasası Bitcoin bu seviyenin altına gerileyene dek tüm ihtişamıyla kripto para piyasasında hüküm sürmeye devam edecek. Bir diğer destek 6.000 dolar seviyesinde. Bitcoin, 2018 yılında birçok kez bu direnci kırmaya çalışmış ve bir türlü kıramamıştı. Artık boğalar 6.000 dolar direncini ele geçirmiş durumda ve kolay kolay bırakacağa benzemiyorlar.

Bakın 3.250 Desteği Çok Önemli…

6 bin dolar desteği kadar güçlü olmasa da 4.500 dolar desteği de çok önemli. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında Bitcoin’in 20 bin dolara uzandığı boğa koşusunda parabolik yükseliş 4.500 dolar bandında tetiklenmişti. En son olarak 3.250 dolar desteği… Bu destek yaklaşık 16 ay süren zorlu ayı sezonunda bile kırılamadı.

 

Yorum Yap