Kripto Para

YouTube Kripto Paralara Karşı Savaş Başlattı: İşte Son Gelişmeler

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Google’ın sahip olduğu YouTube’un kripto paralarla ile ilgili videoları ve kanalları kısıtladığı ve hatta sildiği görülüyor. Birkaç kripto para influencer’ı, son birkaç saat içerisinde videolarının ve hatta kanallarının tamamen kaldırıldığını bildirdi.

Kripto paralarla ilgili içerik üreten en popüler kanallardan biri olan 200.000’den fazla aboneye sahip kripto yatırımcısı ve influencer Chris Dunn için de durum böyle. Dunn, video platformunun “zararlı veya tehlikeli içerik” ve “yasal düzenlemelere tabi ürünlerin satışı” nedeniyle bazı videolarını aniden kaldırdığını iddia ediyor. Ayrıca, on yıldan fazla bir süredir benzer içerikler ürettiğini ve şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadığını kaydetti.

Başka bir popüler kripto para içerik üreticisi BTC-Sessions, benzer sorunlara sahip gibi görünüyor, üç yıllık bir videosunun tamamen aynı nedenden dolayı tamamen belirten BTC-Sessions, daha öncesinde YouTube’dan hiçbir şekilde geri bildirim almadığını sözlerine ekledi.

Youtube tartışmalı olarak kripto paralara ilişkin içerik üretilen en popüler sosyal medyadan biri oldu. Son birkaç yıl içinde, birçok kripto kanalı açıldı, bazıları muazzam miktarda yüksek abonelere ulaştı.

Kripto para influencer’ı Omar Bham, video devi YouTube’un sektöre karşı ciddi adımlar attığından emin. Bham, kripto paralarla ilgili Facebook grubunun da kısa bir süre önce getirdiği yasaklara örnek vererek Google ve Facebook gibi dev şirketlerin gücünden bahsetti.

Dahası, sosyal medya devi Facebook kısa bir süre önce kripto paralarla ilgili tüm hesapları sildi ve o zamandan beri herhangi bir açıklama yapmadı ya da sorularına cevap vermedi. Youtube’un şimdi Facebook’la aynı şeyi yapıyor.

Sosyal ağların kripto paralara karşı başlattığı mücadele ilk değil. 2018 yılı boyunca, hem Google hem de Facebook kripto paralarla ilgili reklamları yasakladı. O yılın ilerleyen günlerinde, Google yasağı kısmen ve Facebook ise tamamen kaldırmıştı.

Şu ana kadar YouTube cephesinden konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle YouTube’un kripto paralara yönelik içerik üreten kanallara uyguladığı kısıtlamaların güvenlik önlemi olup olmadığı bilinmiyor.

 Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap