Kripto Para

Wall Street Boğasına Göre Bitcoin 2020’nin İlk Çeyreğinde 6 Bin Dolar Altına Gerileyebilir

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

2020’ye sayılı günler kala kripto para topluluğunda hemen hemen herkes Bitcoin’in önümüzdeki yıl nasıl bir performans sergileyeceğine dair tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Eski Wall Street boğası Tone Vays de kervana katılan isimlerden biri oldu ve Bitcoin’in 2020’de nasıl bir performans sergileyebileceğine ilişkin tahminde bulundu.

“Son birkaç ay içinde, Bitcoin yukarı veya aşağı doğru büyük bir hareket olmadan çoğunlukla yanlara doğru hareket ediyor gibi görünüyor. Bitcoin’in yıl içindeki fiyatına baktığımızda, 3000 dolardan 6.500 dolara, hatta 7.000’e kadarki yükselişi normal görünüyordu. Bitcoin oldukça sık yüzde yüze yakın yükselişler kaydediyor. Ancak genellikle bunu yaptıktan sonra, biraz geri çekilmesi gerekir. Bu geri çekilmelerin %30 ila %50 arasında olmasını seviyorum. 14 bin dolara çıktık ve buradan bir düzeltme gelmesi gerekiyordu.”

 Vays, Bitcoin’in yakın zamanda 8.000 doların üzerinde bir yere gitmesini beklemiyor. Vays’a göre Bitcoin’in 2020’nin ilk çeyreğinde 6.000 doların altına gerilemesi mutemel.  Önde gelen analist Tone Vays, Bitcoin’in 2020 yılı boyunca 10 bin doların üzerine yükselmek için büyük bir mücadele vereceğini kaydetti.

 Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap