Kripto Para

Uyarı: Bu Cüzdanı Kullanan Bir Yatırımcının 70 Bin Doları Güvenlik Açığı Nedeniyle Çalındı

Bitcoin kaç dolar

Kripto para topluluğu borsaların hack’lenmesiyle doğan problemlerle sık sık karşı karşıya kalıyor. Şimdi ise bir Coinomi cüzdan kullanıcısı $70.000 değerinde kripto paralarının çalındığını bildirdi. Reddit’te yaşadığı kaybı duyuran mağdur kullanıcı, hırsızlığın cüzdandaki muhtemelen, farkedilmeyen veya kasten oraya yerleştirilen bir güvenlik açığından kaynaklandığını iddia ediyor.

Coinomi’deki güvenlik açığı, cüzdandaki kripto paraların çekilmesine neden olan özel anahtarın kaybolmasına sebebiyet verdi. Bahsi geçen hırsızlığa kurban olan Warith Al Maawali şu açıklamalarda bulundu:

Coinomi cüzdanındaki bir güvenlik açığı nedeniyle 60-70 bin dolarlık kripto para yatırımın çalındı. Bu konuyu buradan herkese açık bir şekilde paylaşıyorum çünkü yaptığım tüm girişimlere rağmen Coinomi bu olayda sorumluluk almayı reddetti.

 

Bu tür durumların yaşanmasına engel olmak için birçok cüzdan açık kaynaklı olarak yayımlanır. Böylece bu tarz hataların meydana gelmesi önlenir. Ancak Coinomi, 2018 yılında açık kaynaklı olmaktan çıktı. Maawali bu nedenden ötürü birçok Coinomi kullanıcısının fonlarını kaybettiğini öne sürdü.

Mawali Coinomi’den bir müşteri temsilcisiyle iletişime geçti ve çalınan fonların geri iadesi konusunda anlaştı. Fakat Mawali, anlaşmaya rağmen Coinomi’nin fonların geri iadesini reddettiğini iddia ediyor.

Yorum Yap